סקירה: אדידס אולטרה-בוסט parley – נעל הריצה שעשויה מפלסטיק ממוחזר

מה דעתכם לרוץ על בקבוקי פלסטיק? אדידס אולטרה בוסט Parley הוא הוכחה שאפשר לייצר את דגם הדגל של אדידס, ובד בבד לנקות את האוקיינוס מבקבוקים. אמנם טיפה בים, אבל בכל זאת מעודד

אם ביקרתם בזמן האחרון בחנויות של אדידס, ודאי לא יכולתם להתעלם מאחת הנעליים הכי בולטות בחנות ומהכיתוב על קירותיה. מדובר בנעל UltraBOOST Parley, שהיא לא רק נעל יפה שמציעה את הטכנולוגיות שאדידס משלבת בנעליה, אלא גם מיוצרת מפלסטיק שמוחזר מ-11 בקבוקי פלסטיק אשר נאספו מהאוקיינוס.

הנעל לא מסגירה את היותה עשויה מפלסטיק ממוחזר – לא כאשר מביטים בה ולא כאשר נועלים אותה. היא נוחה להפליא, מעוצבת מאוד ומספקת את בלימת הזעזועים ואת זריקת האנרגיה שמאפיינות את דגמי האולטרה בוסט מאז השקתם לפני חמש שנים.

לייצור המוני של נעלי אדידס מפלסטיק ממוחזר יש חשיבות גדולה, שכן היא מגבירה משמעותית את המודעות לזיהום הקטלני שיוצרים מיליארדי בקבוקי פלסטיק אשר מושלכים לאוקיינוסים. דגם אולטרה בוסט פארליי של אדידס הוא פרי שיתוף פעולה שהחל כבר לפני מספר שנים בין אדידס לבין הארגון הסביבתי העולמי Parley for the Oceans (פארליי), שבמסגרתו הוקם הפרויקט הסביבתי adidasXParley, והוא למעשה הנעל הרשמית של ‘מרוץ האוקיינוסים 2018’.

אדידס ופארליי הקימו את תנועת הריצה הגלובלית “מרוץ האוקיינוסים 2018”, שבמסגרתה הן מארחות אירועי ריצה בערי מפתח מסביב לעולם וביניהן: לוס אנג’לס, ניו יורק, פריס, ברלין, לונדון, ברצלונה, מילאן ושנגחאי. בישראל התקיים המרוץ ב-27.06 בחוף הים בתל אביב, בהשתתפות מאות רצים מרחבי הארץ ובהובלת קהילת הריצה Adidas Runners.

להמשך קריאת הכתבה המלאה...


דף הבית טלפוןwazeפייסבוק