רועי ורעות אוהבים התעמלות: ספר ילדים חדש שיזיז את הילדים מהמסך

אין זה חדש שאחת הדרכים להגדיל מודעות ולהעביר יידע לילדים היא דרך משחק וסיפור. הספר “רועי ורעות אוהבים התעמלות” עושה בדיוק את זה: מנגיש ומעורר מוטיבציה בקרב ילדים להתעמל, ומעורר מחשבה גם אצל ההורים

מאת: יעל הראל


בשנים האחרונות, ובמיוחד בחודשים האחרונים, מדברים לא מעט על מגפת ההשמנה בארץ, כשלפי נתוני ארגון הבריאות העולמי, ישראל נמצאת במקום הראשון באירופה במספר הילדים שסובלים מהשמנת יתר. 

זה כמובן לא במקרה, אלא נובע משילוב בין תזונה עתירת שומן וסוכר לבין פעילות גופנית מועטה ושהייה ממושכת במצב של ישיבה (בעיקר מול מסך).

בכלל, ספורט מעולם לא היה צד חזק במיוחד של הישראלים. כל אולימפיאדה, אחרי שרוב הספורטאים הישראלים לא מגיעים למדליה ונושרים בשלבים הראשונים לתחרות, אנחנו שומעים את פרשני הספורט מסבירים שאצלנו בארץ לא משקיעים בספורטאים, שחינוך למצויינות בספורט בונים מגיל צעיר, אבל אצלנו בארץ אין לזה תקציב וגם לא מעמידים את הספורט בראש סדר העדיפויות.

זו לא גזירת גורל.

אם נחנך את הילדים שלנו לספורט, להישגיות בספורט ולהבנה שאם נרצה נוכל להתקדם בכל ענף ספורט שנבחר בו, אולי נצליח לטפח דור של ספורטאים שיגיעו רחוק… וכמובן, נרוויח גם ילדים פעילים יותר ונעצור את מגפת השמנת היתר.

אחת הדרכים לטעת בילדים אהבה לספורט היא לחשוף אותם לכך מגיל צעיר, ועוד דרך היא גירוי וחשיפה באמצעות סיפורים.

“רועי ורעות אוהבים התעמלות” הוא ספר ילדים חדש של אילנה כץ, ד”ר לחינוך, ספורטאית ומאמנת התעמלות בכירה, שגידלה דורות של ספורטאים.

הספר מציג את רועי, ילד שהולך עם אימו בפארק (כבר כאן יש רמיזה לאורח חיים בריא ופעיל), ובדרך שומע קולות של ילדים מתוך אולם התעמלות. הוא מסתקרן ומגיע לאולם, ושם רואה ילדים (בנים ובנות) בשיעור התעמלות קרקע.

להמשך קריאת הכתבה המלאה...


דף הבית טלפוןwazeפייסבוק