אימון לתזונה נכונה

כך תשנו את אורח החיים לבריא יותר ותרדו במשקל
כמה מאיתנו ניסו את כל סוגי הדיאטות ולא הצליחו? כמה מאיתנו קמים בבוקר ומבטיחים לעצמם שהיום הם מתחילים דיאטה ויהי מה! כמה פעמים ניסיתם להחליט שמהיום אתם אוכלים חצי ממה שאכלתם עד היום?? כנראה שהבטחתם את זה לעצמכם הרבה מאוד פעמים ולא הצלחתם לעמוד בזה. אחת הדרכים להחליט ולעשות זאת היא על ידי סדנת אורח חיים בריא והרזייה., הסדנה היא כמו אימון לדיאטה ולהרזיה ויתרונה הוא בכך שהיא נעשית באופן תהליכי  ומתייחסת למצבים הרגשיים והמכשולים שמונעים מאיתנו להצליח לרזות ולאכול יותר מפי שאנו אמורים.
 
 
מהו אימון להרזיה או סדנת הרזיה ואורח חיים בריא?


מדובר  באימון להרזיה, ממוקד תוצאות, עם דגש ברור על שימור המשקל החדש שהושג. לא עוד דיאטות יויו, אלא יצירת אורח חיים בריא, מותאם ומאוזן. האימון הצמוד, בשילוב עם תכנים רלבנטיים מתחומי התזונה, הספורט והגוף-נפש, נוגע בכל התחומים הקשורים להרזיה ומאפשר הצלחה.

למה בעצם אנחנו לא מצליחים לרזות?
שרשרת שלמה של "מחבלים" עומדת בפנינו ומונעת את ההצלחה של תהליך ההרזיה:
* *לחץ הזמן התמידי ואורח החיים העמוס שלנו
*האכילה בחוץ, זמינות המזון, בעיקר המזון המהיר
*הרגלי אכילה שגדלנו עליהם בבית ("אם לא תסיים מהצלחת אז...."  או "ילדים בהודו מתים מרעב,")
* תרבות האכילה הישראלית
*כמות האירועים והחגים ואפילו סופי השבוע....
*העיסוק האובססיבי בבישול (ראה ערך "מאסטר שף", משחקי השף, "אהרוני וגידי" "מאסטר שף ילדים" ועוד.. ועוד... ועוד....)
אז במה עוסקת סדנת התזונה הנכונה ?
  היא עסקת במגוון תחומים: נושאים מתחום התזונה, תכנים מעולם הפעילות גופנית  וכמובן התייחסות לשינוי התנהגותי ולאכילה רגשית.  במרכז הסדנה עומדת מטרת העל  שהיא לעורר מוטיבציה בקרב המשתתפים לבצע את השינויים הנדרשים בחייהם כדי להצליח לרדת במשקל. המפגשים משלבים תרגילים והדינמיקה הקבוצתית והמחוייבות לקבוצה, יוצרת "לחץ" בריא שמובילה את המשתתפים להצליח. הרעיון הוא שמשתתפי הסדנה האדם ייסגלו לעצמם הרגלי חיים שהם יוכלו לשמור עליהם לכל החיים ושיאמצו דרך הסדנה הרגלי אכילה משפחתיים נכוים יותר ואף ישנו את הרגלי הקנייה והבישול.
התמיכה הקבוצתית עוזרת למשתתפים  לקבל את ההרגשה שהם לא לבד ושגם המנחה וגם הקבוצה מלווה אותם  לאורך כל התהליך ודואג שהם לא ינטשו באמצע הדרך.

התהליך:
ההנחה היא, כי הידע התאורטי לכשעצמו, פשוט לא עושה את העבודה והרבה פעמים קיים פער בין מה שאנו יודעים ואיך שאנו נוהגים בפועל. הרי כמעט כל מי שמגיע לסדנה כבר ביקר לפחות פעם אחת אצל תזונאי וקיבל תפריט ועם זאת, לא הצליח לרדת במשקל. ולכן, הסדנה לאורח חיים בריא ולהרזיה עוסקת לא רק בתפריט, אלא במכלול החיים. אי אפשר להפריד את האכילה והדיאטה מכל מה שקורה בחיים. משפחה, בני זוג, חברים, עבודה, אירועים משמחים וגם עצובים, סטרס, מחלות ועוד, הכול קשור לתהליך השינוי. הפגישות בסדנה  מכסה את כל תחומי החיים ומנסה להבין כיצד הם משפיעים על התהליך להשגת המטרה.
לאורך התהליך בודקים אילו הרגלים ודפוסי התנהגות יש לשנות, בכדי להגיע להצלחה משמעותית לא רק בירידה במשקל, בהיקפים ובאחוזי השומן, אלא גם בשמירה על התוצאות.
הסדנה מתמקדת בשינוי התנהגויות אכילה ובניית תכנית אכילה, תוך התייחסות לנושא הפעילות הגופנית. ובמקביל בשינוי של אמונות ודפוסי מחשבה שגויים תוך התייחסות לרגשות, הבנה של אכילה רגשית והתייחסות לגוף . הבנה טובה יותר של תחושות רעב ושובע, הבנה טוב יותר של מה גורם לנו להרגיש תחושות אלו ומתי אנו מקשרים בין חוויות רגשיות ואכילה וכו'.
בכדי להפוך את התהליך לישים משתתפי הסדנה מקבלים כלים שונים:
תפריטים מגוונים שמתאימים לחייהם, למשל מה לאכול בעבודה?
רשימת קניות לסופר...
המלצות  הכוללות מה לאכול במסעדות וממה להימנע...
איך לנהוג בארוחות חג או ארוחות משפחתיות, בישיבות בעבודה או בנסיעות חשובות, בימי הולדת, בחופשות וטיולים וכמובן מתכונים בריאים, טעימים ולא מסובכים.

לסיכום: הסדנה היא דרך לעשות שנוי אמיתי באורח החיים ודרכה גם לרדת במשקל ולשמור עליו.
 


דף הבית טלפוןwazeפייסבוק